Що таке інерція сну?

Що таке інерція сну?

Іноді його називають перехідним станом між сном та неспанням.

Інерція сну - це сонний стан, який ми іноді відчуваємо після пробудження. Це найбільше помітно протягом перших 15-30 хвилин після пробудження. У цьому стані наші когнітивні функції падають, що покращується після того, як ми якийсь час не спимо.

У чудовому огляді на цю тему, опублікованому в журналі Nature And Science Of Sleep у 2019 році, автори Кессі Хілдіч та Ендрю Макхілл зазначають, що хоча інерція сну може виникати за відсутності факторів ризику, найгірше, коли пробудження відбувається протягом «біологічної ночі». ». '; після того, як ми раніше пропустили сон; і що це також може бути пов'язане з глибшим сном. Справді, іноді рекомендується обмежувати денний сон 15-20 хвилин, щоб знизити ймовірність виникнення інерції сну.

Дослідження нейрофізіології цього стану продовжуються, але певні відмінності в мозковій активності та зв'язку були відзначені в пильному мозку до і після сну.

Інерція сну також може відображати неефективне виведення аденозину з мозку під час сну, оскільки було виявлено, що кофеїн ефективно знижує інерцію сну. Ми не знаємо, чи пов'язана інерція сну з певними перевагами, але одна інтригуюча гіпотеза, зазначена у вищезгаданому огляді, полягає в тому, що цей процес може спонукати нас продовжувати спати, а не повністю прокидатися після небажаних порушень нашого сну.

Інерція сну може мати наслідки в реальному житті (наприклад, збільшує ризик нещасних випадків за кермом) і є причиною, через яку ми завжди повинні давати собі час, щоб повністю прокинутися після сну та перед тим, як продовжити день. В даний час не вистачає ефективних та практичних методів зменшення інерції сну, але вивчення фізичних вправ як методу зменшення інерції сну може виявитися плідним.

Сергій Джонсон

Прекрасно знаюся на технологіях і кальяні