Люди з великою головою розумніші?

Люди з великою головою розумніші?

Що ж, у великих головах більше мозку.

За мірою крайньої форми, виходячи з воображень, можна подумати, що велика голова є визнанням більш високого інтелекту. Тільки взгляньте на сверхінтелектуального персонажа з випуклою головною Мегамозгою (на фото вище) з одноіменного фільму.

Як і в багатьох нейроміфах, у всьому цьому є доля правди: у людей розміри мозку та інтелекту (вимірювані тести IQ) корелюють, хоча і скромно (за оцінкою, кореляція становить від 0,3 до 0,4, де 1 буде ідеальним співвідношенням) .

Але, звичайно ж, кореляція не розуміє причинно-наслідковий зв'язок, і є багато причин бути осторожними з тим, як ми інтерпретуємо зв'язок. По-перше, скромна кореляція заснована на усередненні багатьох людей, і розмір голови/мозга нічого не каже вам про інтелект конкретної людини (майте на увазі, що розмір мозку Альберта Ейнштейна не був винятковим, можливо, навіть на невеликій стороні).

Зверніть також увагу, що у багатьох тварин мозок значно більше, ніж у людини, і все ж ми не вважаємо їх такими ж умними, як ми. Наприклад, у слонов і китів мозку приблизно в шість разів більше нашого. З іншого боку, є багато тварин, здатних підвищити розум, незважаючи на те, що в них крошечний мозок — наприклад, шмель , який може запам’ятати розташування безчисленних квітів на площі в кількох квадратних милях.

Більшість експертів сходяться в думках, що для інтелекту більш важливим, ніж загальний об'єм мозку, є ефективність нейронів (скілько швидко і надійно нейрони взаємодіють з іншими), а також характер і ступінь зв'язку між ключовими областями мозку.

 

Сергій Джонсон

Прекрасно знаюся на технологіях і кальяні