Як працюють навушники з шумозаглушенням?

Як працюють навушники з шумозаглушенням?

Шумопридушливі навушники стверджують, що дозволяють вам чути більше або звуки, які ви хочете слухати, і менше звуків, які ви не чуєте. Але як вони це роблять?

Фоновий шум дратує. Будь то шепіт системи кондиціонування повітря, гул руху або дрон двигуна пасажирського реактивного літака, якщо це занадто голосно, щоб ігнорувати, то важко чути, не кажучи вже про те, щоб насолоджуватися тим, що ви хочете слухати - навіть якщо це просто "звук" ваших думок.

Але що якщо замість того, щоб збільшувати гучність вашої музики, фільму або внутрішніх роздумів до нездорових рівнів, ви можете зменшити гучність фонового шуму? Звучить як привабливу пропозицію, правда? Ну, по суті, це те, що обіцяють зробити навушники з шумом придушення...

Що таке шумозаглушення?

Зрештою, це все, що ізолює вас від звуків, які ви не хочете чути. Але цей термін зазвичай стосується функцій, вбудованих у навушники, щоб зовнішні, нав'язливі звуки не заважали тому, що ви намагаєтеся слухати, навіть якщо це нічого.

Взагалі кажучи, шумозаглушення відбувається у двох формах: воно або пасивне, або активне. Вони обидва прагнули досягти того самого, але вони роблять це по-різному.

Так у чому ж різниця між пасивним та активним шумозаглушенням?

По суті, пасивне шумозаглушення поглинає нав'язливі звуки, тоді як активне шумозаглушення пригнічує їх.

Пасивне шумозаглушення використовує матеріали і структури в корпусі навушників, щоб приглушити нав'язливий шум, або запобігти його потраплянню у вуха.

Це амбушури та м'які гумові подушки, які запечатують ваші вуха, а також пружинисте оголов'я, яке тримає їх притиснутими до боків голови. Всі накладні навушники до певної міри оснащені пасивним шумозаглушенням.

Активне шумозаглушення, з іншого боку, трохи більш просунуте і покладається на мікрофони та динаміки для виявлення нав'язливих звуків та їхньої нейтралізації.

Навушники з шумозаглушенням у Чорну п'ятницю

Якщо ви знаходитесь на ринку шумопоглинаючих навушників, зараз саме час купити пару. В даний час ми знаходимося на тижні Чорної п'ятниці, у комплекті з великими знижками на низку брендів. Нижче ми перерахували найбільшу економію на навушниках від продажу:

Як працює активне шумозаглушення?

Він усуває нав'язливі звуки за допомогою руйнівних перешкод або антизвуку. Іншими словами, він використовує звукові хвилі, які прямо протилежні інтрузивному звуку, щоб придушити нав'язливий звук до того, як він досягне ваших вух.

Навушники з активним шумоподавленням несуть невеликі мікрофони для уловлювання нав'язливих звуків. Ці звуки подаються в процесор активного шумоподавлення, який аналізує їх та створює протилежну, протизвукову версію.

Потім антизвук відтворюється через динаміки в навушниках, щоб нейтралізувати нав'язливий звук, щоб його не чули.

Чи дійсно пригнічує активний шум?

Це не ідеально, але досить добре. Можливо, він не зможе запечатати вас міхуром тиші (поки що), але він більш ніж здатний заглушити фоновий дрон подорожі у громадському транспорті або гул реактивних двигунів під час польоту літака.

Причина, через яку він так добре працює з цими типами шумів, полягає в тому, що вони звичайні і перебувають у нижчому діапазоні звукових частот.

Іншими словами, вони досить передбачувані, тому процесору активного шумозаглушення легше мати з ними справу. Більш гучні, нерегулярні, високочастотні звуки (наприклад, діти, що плачуть, і гавкаючі собаки) занадто великі для активного шумозаглушення, звідси і наявність пасивних функцій шумозаглушення в більшості навушників.

Чи є навушники з шумом придушення шкідливі для моїх вух?

Номер Насправді, коли справа доходить до вашого слуху, вони насправді можуть бути кращими для вас, тому що ви з меншою ймовірністю збільшуєте гучність, щоб заглушити будь-який небажаний шум.

Тим не менш, будь-який інтернет-пошук навушників з активним шумоподавленням, швидше за все, викличе історії від людей, які зазнавали незручного тиску на барабанні перетинки, а в деяких випадках болі в щелепі та головні болі при їх використанні.

Ці симптоми часто пояснюються змінами тиску у вушному каналі, але винуватцем, швидше за все, буде ваш мозок. Відсутність низькочастотних звуків (через те, що вони заглушуються навушниками з шумом придушенням) змушує ваш мозок думати, що сталося падіння тиску повітря.

За нормальних обставин, коли справді сталося падіння тиску повітря, це викликає відчуття всмоктування на барабанних перетинках. Але в цьому випадку просто ваш мозок потрапляє до цієї знайомої моделі.

Де ви, швидше за все, потрапите в проблеми з шумоподавлюючими навушниками, якщо ви використовуєте їх у пробці, оскільки шум транспортних засобів, що наближаються, може бути пригнічений.

Крім того, слід чітко вказати, що навушники з шумозаглушенням не забезпечують захист від гучних шумів, які все ще можуть пошкодити ваш слух. Вам потрібні вушні захисні вуха, якщо ви йдете кудись поруч із гучними звуками.

Тільки навушники мають технологію шумоподавлення?

Ви також можете знайти його на деяких мікрофонах - часто на мікрофонах, які ви отримуєте на гарнітурах, які використовуються для ігор або гучного зв'язку, а також на мікрофонах, які можна знайти на деяких диктофонах та цифрових диктофонах. Це може бути щось таке ж просте, як губчаста або пухнаста кришка (пасивне шумозаглушення) або, в деяких випадках, кілька мікрофонів для ізоляції та придушення фонових звуків (активне шумозаглушення).

Сергій Джонсон

Прекрасно знаюся на технологіях і кальяні