Чи працює масаж?

Чи працює масаж?

Ми насолоджуємося розслаблюючим розтиранням спини протягом тисячоліть, але чи воно насправді працює?

Історичні артефакти свідчать, що масаж практикують щонайменше 5000 років, але люди, ймовірно, цінували приємне розтирання спини чи ніг набагато довше! Багато людей вважають масаж приємним досвідом, але чи є він також корисним з точки зору медицини?

Можливо, ви чули, що масаж може зменшити біль і біль у м’язах, позбавити від м’язових вузлів, вивести токсини, зміцнити імунну систему, зменшити стрес і запобігти депресії.

З тих пір вчені підтвердили багато з цих тверджень, тоді як інші були спростовані. Наприклад, дослідження показали, що масаж може зменшити інтенсивність болю та зняти м’язову напругу, знизити частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск, а також покращити симптоми тривоги, фіброміалгії та остеоартриту.

Масаж може допомогти відновити м’язи після тренування. Дослідження 2008 року показало, що м’язи, піддані масажу, відновили 60 відсотків своєї сили через чотири дні, у порівнянні з лише 14 відсотками м’язів, які лише відпочивали. Масажовані м'язи мали менше пошкоджених волокон і ознак запалення, що може пояснити, чому вони швидше відновлювалися.

Що саме робить масаж на клітинному рівні, до кінця не зрозуміло, але дослідники з Університету МакМастера в Онтаріо, Канада, виявили, що масаж після фізичних вправ стимулює виробництво енергогенеруючих структур, званих мітохондріями, і зменшує запальні білки.

З іншого боку, вони не знайшли доказів для одного твердження про масаж: що він працює, виводячи надлишок молочної кислоти.